שמחה גדולה הלילה!

קבלו את אולם האירועים בירושלים שמארח אתכם לטקס חינה צבעוני וססגוני במיוחד עם תלבושות אותנטיות, די ג'י מקפיץ שעושה טוב לנשמה ושמחה אחת גדולה.

החתן והכלה הם כמו מלך מלכה בבגדים מתאימים בחגיגה חוויתית עם כל המשפחה

וכמובן שלא נשכח טכס את החינה שזה ממש חנגה של מריחת החינה לחתן ולכלה, ולכל אורחי האירוע. טכס החינה הוא מנהג קדום בקהילות רבות בלילה שלפני החתונה נהוג לערוך את טקס החִינה שהוא בעצם המעבר מחיים כיחידים לחיי זוגיות. בטקס עצמו מורחים בחומר אדום-כתום המופק מצמח ששמו המסורתי נקרא "חִנָה" בצורה של עיגול על כפות ידי החתן והכלה בתור רמז למטבע, כברכת שפע ברכה והצלחה. יש האומרים, שמקור המילה חינה הוא הצירוף שבין המילה למצוא  למילה חן, בגלל שבחינה ולבכל המשך הדרך הכלה צריכה  למצוא חן בעיני בעלה לעתיד .יש חלק מעדות המזרח ששם נוהגת משפחת החתן להביא לבית של הכלה  ימים ספורים לפני החתונה עלים מיוחדים שאחרי טחינה וכתישה אפשר לצבוע איתם את ידי ורגלי  הכלה המיועדת. בטקס הכלה נהגה ללבוש  בדרך כלל בגדים מפוארים ויפים , ומשובצים בזהב יקר, שעברו בירושה במשפחתה. ישנ סוגים רבים של טקסי חינה. הטקס משתנה מעדה לעדה ותלוי במיקום הגאוגרפי, ולכל עדה יש את טקס החינה המיוחד לה.

בחינה הודית

לאחר מריחת החינה לוקחים קצת חינה  מידי החתן ומעבירים לידי הכלה, וקצת מהחינה מאצבעה של הכלה ושמים על אצבע חתן, מתוך אמונה ותקווה להקשר טוב ,יציב  חם, טוב ואוהב לאורך ימים ושנים רבות בין בני הזוג. לעומת לעומת זאת בטקס של חינה תימנית יש מישהי ששמה על ראש הכלה חיתול לבן, המראה נקיות, פוריות, וברכה לבן זכר בהמשך. אחרי זהן, שמים על הכלה הרבה תכשיטים כבדים על מנת לסמל את עול וכובד אחריות של חיי הנישואין, בנוסף לכך יופי התכשיטים מראה את היופי של המסלול המשותף של הבעל והאשה. יש צמח בשם  "שדאב" ששמים על הצוואר של הכלה, יחד עם כמה שיני שום בתור סגולה נגד עין הרע.פעם היוה נוהגים  לצייר על ידיה, רגליה, הפנים והצוואר של הכלה במגוון סמלי פוריות כמו: משולש, שיבולת ו- 3 נקודות צבעוניות. אבל כיום מאפרים את הכלה כרגיל

בחינה מרוקאית

הנשים לובשות תלבושות ושמלות שנקראות כפתן מרוקאי השמלות עשויות מבדים איכותיים ויקרים, על הבד יש וברקמות מוזהבות, אלמנטים ותכשיטים המעשירים את הבגד. הגברים, גם לובשים את הכפתן וחובשים על ראש כובע הנקרא תרבוש בצבע ארגמן. הכלה לובשת את הלבוש המסורתי שנקרא בשם "השמלה הגדולה" - או בהגדרת השפה המרוקאית "קשוואה כבירה". הזוג מלווה על ידי בני המשפחה יחד עם הרבה נרות  דולקים, למקום בו יערך הטקס כמיטב המסורת. שם ימרחו על כפות ידיהם את החינה, בתור סגולה לחיים טובים, זוגיות מבורכת ומאושרת. הבני זוג יושיםב זה לצד זה, בלבוש המרוקאי המסורתי ואורחיהם משמחים אותם, מברכים, שרים רוקדים לפניהם בשמחה רבה  .

בשלב זה של הטקס, נהוג לתת מתנות יקרות ערך לחתן ולכלה ושמםים עליהם הרבה תכשיטי זהב. לכל עדה יש את המנהגים שלה, אבל בכולם היא מסמלת את אותו הדבר-את הברכה של כל הקרובים לחתן ולכלה בתחילת הדרך המשותפת  להצלחה, אושר, שפע, פרנסה, לארוס ולארוסה  לברכה רבה , שלום בית וכל טוב עד בלי די .ואחרי כל הברכות זה מגיע-עכשיו זה הזמן לרקוד ולשמוח! באורכדיה- אולמות אירועים כל האורחים ייהנו מרחבת ריקודים גדולה ומוארת שמארחת את כולם בשמחה ומתפריטים המתאימים למגוון סוגי עדות-מזרחי, עיראקי, פרסי, תימני, מעורב ועוד.

כמה טיפים לתפריט האירוע

ככלל, מומלץ לבחור את תפריט החינה לפי האורחים שלכם.תוכלו לבחור קו מנחה או לשלב, במידה ויש כמה סוגי אורחים.בתפריט בסגנון מרוקאי בדרך כלל מוגשתמטבוחה, חצילים, סלט גזר חריף ומנות ראשונות נוספות כגון פסטלים, סיגרים, פסטלות ועוד. גם מנות כמו קובה, וקבבונים יכולים להתאים כחטיפים במנה הראשונה.בסגנון תימני תוכלו להגיש ספינג' ומופלטות ומגוון ריבות מרוקאיות מתוקות.מלאווח , ג'חנון, קובנה. אנחנו נדאג להכל–סידור, הפקה, עיצוב , אוכל טוב ובשפע. לכם יישאר רק להביא את הסבתא שתעשה "קולולו

לתיאום פגישה / בירורים נוספים

מלאו את פרטיכם או התקשרו - 02-6734128

אולם חתונות